עבוד עם בנק המתמחה בתמיכה בעסק כמו שלך

בחייו של כל עסק, של כל יזם או משקיע – לבנק ישנה משמעות עצומה. הבנק הוא זה שנותן לעסק את מרווח הנשימה הנדרש, הוא הגורם המקצועי המסוגל לחזות הצלחה או כישלון והוא, למרבה הצער, גם מקור הוצאה גדול מאוד ושל עלויות גבוהות לניהול הכסף.

אי לכך, חובה עלינו לאתר סניף בנק שיש בו מחלקה עסקית מפותחת, להבדיל מסניפי הבנק הפועלים בעיקר עם משקי בית או משפחות. סניף מסוג זה לא ערוך לתת לך את השרות המתאים, הוא אינו יודע כיצד לפעול עם אשראים עסקיים מיוחדים ואינו מכיר את הכלים הפיננסיים למתן פתרונות עסקיים הולמים.

יותר מפעם אחת המלצתי ללקוחות שלי לעזוב סניף מסוים ולעבור לסניף בנק אחר, ואפילו השייך לאותו בנק, רק בזכות ההתמחות העסקית של אותו סניף. סניפים, שרוב לקוחותיהם הם פרטיים, במרבית המקרים אינם יודעים כיצד לפעול למול עסקים, ולבטח לא כאשר מדובר בעסקים מורכבים מבחינה פיננסית או כאלה המסובכים ברמת התזרים. גם בעולם הבנקאות, כמו בכל תחום אחר, ישנם בנקים שההתמחות שלהם היא במשקי בית ועל אלה נמנים מרבית הלקוחות שלהם ולעומתם, קיימים סניפי בנקים המסוגלים לטפל בכל סוגי העסקים ובכל סוגי העסקאות כי יש להם מחלקות המיועדות לתת להם מענה. בנק, שמטפל רק בלקוחות פרטיים, יתקשה עד מאוד לטפל בעסק, בחברה, ולבטח בתאגידים עסקיים בעלי פעילות בנקאית מסועפת.

להמלצה זו יש גם חסרונות. לעיתים תיאלץ לעבוד עם סניף בנק המרוחק ממקום העבודה או ממשרדי החברה. בפועל מדובר לעיתים ב"כאב ראש" לא קטן. הרי בדיוק בקומה מתחתיך נמצא סניף בנק – מדוע לא לעבוד איתו? התשובה ברורה. היתרונות של הקרבה הפיזית לסניף הבנק בטלים בששים לעומת החסרונות בעבודה עם בנק שלא ערוך לתת תשובה לצרכים של העסק שלך. צריך לעבוד רק עם בנק, ואם להיות יותר מדויקים, עם סניף בנק, שיודע ומסוגל לתמוך בסוג העסק שלך. עדיף לאין שיעור לאתר בנק שמסוגל לתת לך שירותים מקצועיים יעילים, מאשר בנק שנמצא בקרבתך.