ספרים

book3ניהול עסקי ממוקד / עו"ד אליהו עמר

 החלום להיות בעלים של עסק משותף לאנשים רבים. האפשרות להיות בעל מסעדה או רשת של חנויות אופנה, או יושב הבעלים של חברה להפקת אירועים – עברה במוחם של מעט של אנשים. ישנם שמצליחים ובגדול וישנם שנכשלים ומפסידים הון רב.
יש משהו משותף למצליחנים, לאלו שהצליחו לבנות עסקים שהם ריווחיים לאורך זמן – ואת חלק מהרעיונות והסודות הללו אספתי בספר זה. בעשרים השנים האחרונות היה עורך הדין עמר בעליהם של חברות ועסקים שונים כאשר ראה גם את אלו שכשלו ולא שלא הצליחו. בתפקידו זה, כעורך דין, פגש הן את אנשי העסקים שהצליחו בעסקיהם וגם את אלו שנכשלו.
לאורך השנים הרבות אסף טיפים שגרמו לבעלי העסקים הריווחיים להצליח אבל במקביל גם בחן את הסיבות לכישלון של חלק מאותם עסקים. ספר זה, הספר הרביעי של עורך הדין אליהו עמר, מרכז את מה שלא מלמדים אנשי עסקים בבית הספר למנהל עסקים ולא בחוגים לכלכלה. הטיפים והשיטות שמוצגות כאן, הן ריכוז של ידע עצום ורב שנאסף על פני שנים. ידע שיכול להוביל להצלחה
של עסק – או למנוע את כישלונו. חוסר הידיעה וחוסר ההכרה בשיטות אלו, עלולה להוביל להפסדים כספיים רבים.

 

book6סודות הגבייה הטלפונית / עו"ד אליהו עמר

גבייה טלפונית (2005) לראשונה בישראל יצא ספר שכל עיסוקו הוא בגבייה הטלפונית. סוג זה של גביית חובות, מוכר היטב לעורך הדין אלי עמר מתוקף העובדה כי עורך הדין עמר מפעיל ממשרדו גבייה טלפונית וכי עורך הדין עמר הדריך עשרות אנשי גבייה. ספר זה נולד כתוצאה מבקשה פשוטה של לקוח שטען כי בישראל אין שום ספר שמסכם בצורה מקצועית את הגבייה הטלפונית. שנה וחצי לאחר מכן, הונח הספר על שולחנו של אותו מנהל מחלקת גבייה – תורת הגבייה הטלפונית. הספר כולל פרק מיוחד על ניהול הגבייה הטלפונית.

 


book5שיקום עסקים והבראת חברות / עו"ד אליהו עמר

פירוק חברות (2004) הספר נכתב בידי עורך הדין אלי עמר בנושא של פירוק חברות. זה היה הספר הראשון ששילב שני נושאים חשובים בספר אחד: הפאן המסחרי של פירוק חברות והפן המשפטי של תחום זה. הספר נותן לקורא זווית ראיה מדהימה של תהליכים עסקיים וגם משפטיים שיכולים לסייע לכל בעל חברה, בעל עסק או עוסק מורשה, שנקלע לקשיים כספיים. בספר זה ישנו פרק שלם העוסק באפשרות של בעל העסק להשאיר את העסק שלו חי, נושם וקיים ולהשיג הסדר כספי מעולה עם הנושים שלו. פרק זה מבוסס על ניסיון רב ועשיר של מחבר הספר, עורך הדין אלי עמר, בהשגת הסדרים לבעלי חברות ולחברות – על מנת למנוע את נפילתם ואת התרסקותם לנוכח נושים שמנסים לעשות את הכל לשם גביית חובם.

 

book4שח-מט הגבייה / עו"ד אליהו עמר ומוני עזורה

שחמט הגבייה (1999) הספר נכתב על ידי עורך הדין אלי עמר ועורך הדין מוני עזורה בנושא גביית חובות. זה היה אחד הספרים הראשונים שיצאו בישראל ובעברית, בנושא גביית חובות. הספר מציג בפני מנהלים, אנשי כספים, בעלי חברות ומנהלי עסקים את הפאן המשפטי של עולם הגבייה. הספר נכתב על מנת לסייע לבעלי עסקים לגבות את החוב שיצרו הלקוחות ולצמצם את הסיכונים שבעבודה עם לקוחות שמשלמים באשראי. הספר מפרט בצורה מאוד מדוייקת גם את החשיבות הגבוהה של לקיחת ערבויות ובטחונות מלקוחות חייבים.