סיכום התנהלות עסקית חוקית

במדינת ישראל נבחרים 120 חברי כנסת שתפקידם לחוקק חוקים, בין אם הם מבינים בתחום ובין אם לאו. כמות החוקים בישראל היא אדירה והמשמעות של אי ציות לחוק או לתקנה עלולה להסתכם בנזקים של מאות ועד מאות אלפי שקלים. עורך הדין שלך, רואה החשבון שלך – חייבים לשמש כיד ימינך בכל החלטה ובכל פעולה.

אי שיתוף של מי מהם במהלכים עסקיים עלול לגרום לנזקים ובהמשך, לתוצאות עסקיות קטסטרופאליות. למשפט – "אי ידיעת החוק איננה פוטרת" – חשיבות כפולה ומכופלת בעולם העסקים, יותר מאשר בכל תחום אחר.

דווקא בגלל שהמחוקק העמיד תקנות, חוקים, כללים והוראות רבים כל כך, דווקא בגלל סיבה זו חייבים לבחור לעבוד לפי החוק. הניסיון המר של אנשים, שהחליטו לפעול בצורה שאיננה מיישרת קו עם החוק, מראה כי דווקא הפעילות החוקית מניבה, בטווח הארוך של חיי העסק, את התוצאות הטובות יותר. נכון, כדי לעבוד לפי החוק יש להשקיע בלימודו ובהבנת הכללים המרכיבים אותו, ברם הפרתו, תגרור אחריה נזקים שעלותם תהיה במאות מונים גבוהה משכר הלימוד המוקדם. הכנה לתפקוד נכון במסגרת החוק תעלה סכום קטן לאין שיעור ממה שיעלה לבית העסק שלך, לחברה שלך, למפעל החדש שיזמת או שבו השקעת – בכדי להחזיר את המצב לקדמותו. תשלום קנסות, הסתבכות במשפטים, דיווחים קשים בתקשורת, עלויות הגנה המשפטית – מכל אלה יכולת בקלות להימנע לו רק היית פועל בצורה חוקית.