השותף המקצוען לעומת השותף בעל יחסי האנוש הטובים

דמיין לרגע את התסריט הבא. חברת לשותף שהוא איש המקצוע הטוב ביותר בתחומו. ביחד אתם משקיעים כסף במיזם עסקי. הבעיה המרכזית שלו היא שאין לו יחסי אנוש טובים ושהתקשורת הבין אישית שלו גרועה ביותר. קיימת, כמובן, גם דוגמא הפוכה בה השותף הוא בעל יחסי אנוש מעולים

אבל הוא אינו איש מקצוע והוא חסר כל ידע מקצועי או עסקי בתחום היזמות בה השקעתם את כספכם.

הגדרנו, אם כך, שני סוגי טיפוסים קיצוניים של שותפים. הראשון – מומחה בתחום שלו אך בעל יחסי אנוש גרועים והשני – ללא ידע בתחום אבל בעל יחסי אנוש מעולים. במי מהם לבחור? כמובן שאם ניתן היה לבצע את השילוב בין השניים הרי שהבחירה הייתה די ברורה. שותף בעל יחסי אנוש מעולים ואשר בנוסף, הוא גם מומחה בתחום שלו, יהיה השותף האידיאלי. גם אדם שיש ברשותו כסף פנוי להשקעה והוא ניחן גם ביחסי אנוש מעולים, נכלל באותה קטגוריה.

שילובי תכונות מסוג זה ייחשבו לטובים במיוחד בפרט לנוכח העובדה כי לאנשים בעלי יכולות תקשורת בין אישית גבוהות ישנן הצלחות מוכחות גבוהות בהרבה מאשר לאנשים שיש להם רק ידע מקיף, ניסיון ומקצוענות בתחום. היכולת שלהם להצליח במצבים שבתחום האפור, בנקודות לא ברורות, באירועים מורכבים – גבוהה לעין שיעור מאנשים שיכולתם הבין אישית נמוכה – למרות שרמת מקצועיותם גבוהה.

יחסי האנוש של השותף יכולים לקבוע לא רק כיצד התקשורת שלו איתך תיראה, אלא גם עם ספקים חיצוניים, מנהלים נוספים בארגון וכיצד תתנהלנה מערכות היחסים עם העובדים שלכם. יחסי האנוש שלו, כשותף שלך, יקרינו גם עליך. הרי הפרויקט הזה שייך לשניכם. מצד שני, שותף, הסובל מתקשורת בין אישית גרועה עם עובדים, לקוחות או ספקים – עלול לפגוע גם במוניטין האישי שלך.

השותף האידיאלי יהיה, אם כן, בעל יכולות וניסיון ובמקביל לכך רצוי שיהיה גם בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה. יכולות מקצועיות גבוהות משולבות עם רגש מודע, יכולות בין אישיות גבוהות, איפוק, יכולת אמפטיה, השראה של חוויות נעימות אצל הצד השני – יכולות להבטיח לך כי אכן בחרת בשותף אידיאלי מכל הבחינות.