שותף עם בעיית סמים או מהמר כרוני

אם גילית שהשותף שלך משתמש בסמים, עוסק בהימורים ואפילו אם זוהי השקעה באופציות בבורסה, פעל מיד לביטול ההתקשרות וברח כל עוד יש נשמה באפך. אין ספק ששותף מסוג זה יגרור אותך למפולת כלכלית. קיים סיכוי של קרוב למאה אחוז שאנשים שיש להם חובות או אנשים שמשתמשים בסמים באופן קבוע או אנשים שמהמרים

– יהיו מסוכנים מאוד בתור שותפים עסקיים. שותפים מסוג זה עלולים לגרום לכל ההשקעה הכספית שהשקעת בעסקה או בעסק – לרדת לטמיון. רכישת קוקאין או הרואין תבוא על חשבון קניית מלאי או ציוד לעסק. לראות השקעה של מאות אלפי שקלים בחנות יוקרתית, למשל, לובשת אט אט דמות של אבקה לבנה המיועדת לצריכה של השותף המסומם – היא כמו להיות עד לגסיסה איטית של בן משפחה.

הניסיון של לקוחותיי הראה כי שותפים מסוממים שצרכו סמים, נהגו לא פעם לגנוב מהקופה הקטנה או לקחת הלוואה קטנה על חשבון הרווחים העתידיים (רק מהצד שלהם, נהגו להגיד). סכומי הכסף "הקטנים" הצטברו בסופו של דבר לסכומים גדולים מאוד. בחנות אופניים קטנה היו נעלמים מדי חודש כ-3,000 שקלים בממוצע מהקופה הקטנה. הסכום שהצטבר לשלושים ושישה אלפי שקלים בשנה פגע בתזרים המזומנים וכמעט גרם לסגירתה של החנות.

בנוסף, האפשרות המעשית לרתום את השותף הזה לטובת המיזם העסקי, לטובת הפרויקט, לטובת המוצר או השירות החדשני, היא כמעט אפסית. עולם הסמים או ההימורים קודם לכול. הוא יתחייב, יישבע ויחזור להתחייב אבל כאשר אחרי יומיים הוא שוב יגיע לעבודה רק בשעות אחה"צ, עם עיניים נפוחות ודיבור מבולבל– כמעט ולא קיימת שום יכולת לרתום אותו לטובת העסק.

אלה הם שותפים שאסור לחבור אליהם בשום אופן, ולבטח לא בצורה של מיזמים, עסקאות או השקעות משותפים. אלה הם שותפים שיכולים לקחת עסק מבטיח וריווחי ולגרור אותו לחדלות פירעון.