סגירת חברות ללא הליכה לבתי משפט

היכן שמוזכר חברה הכוונה היא גם לעסקים שהם אינן חברות בע"מ
אחת ההתמחויות המרכזיות במשרדנו היא מתן שירותים לחברות בעירבון מוגבל המעוניינות לסיים את פעילותן העסקית – ללא עירוב הליכים שיפוטיים. חברה בעירבון מוגבל מוצאת את עצמה פעמים רבות בתהליכים עסקיים קשים, בעיות בתזרים המזומנים או עומדת למול חובות קשים שמאיימים על עצם קיומה. לעיתים יהיה מדובר בסכסוכים פנים-ארגוניים או בעימותים בין בעלי המניות לבין עצמם. בשלב זה, החברה תמצא את עצמה עומדת מול אחת מתוך שתי הברירות: לפרק את החברה באמצעות מערכת בתי המשפט או לפנות לגורמים מקצועיים שיסייעו לפרק את החברה מבלי להשתמש בשופטים, בוררים, דיונים ארוכים ומפרכים, עורכי-דין, רואי חשבון, נושים, נושים מובטחים, הוצאה לפועל וכדומה. במהלך השנים האחרונות הצליח משרד עורכי הדין שלנו לסייע לחברות רבות (הן חברות משפחתיות והן חברות עסקיות, מפעלים, תעשיות, ארגונים) לסגור את פעילותן הכספית, המסחרית, והשיווקית מבלי לערב את מערכת בתי המשפט.

הסיבה לכך היא כי בכל פעם בו חברה נדרשת לתהליכי סגירה משפטיים, מדובר בהוצאות כספיות גדולות והוצאות הניהול השוטף של החברה בפירוק לגורמים חיצוניים (שכ"ט עורכי דין, שכ"ט לרואה חשבון, אגרות לבתי משפט, הוצאות עבור עורכי דין שייצגו את בעלי המניות מפני הנושים של החברה ועוד כהנה וכהנה).

באמצעות השיטה שפיתחנו אנו נסיים את פעילותה של החברה לאחר שמצאנו ובדקנו כי החברה הגיעה לסוף חייה נבקש ונקבל את הסכמתו של הבנק (היה והבנק שיעבוד את כל רכושה של החברה) באמצעות מו"מ להסדר עם כל אחד מהספקים, בנקים, רשויות על מנת להגיע להסדר שיספק את כולם מתוך הכספים והרכוש הנמצא בחברה עצמה וזאת מבלי צורך בהתערבותו של בית המשפט, נאמן, מפרק או כונס נכסים וכספים הזולגים למקומות שלעיתים נראים כי הם ללא כתובת.

ניהול מו"מ מול ספקים מצריך כוחות נפשיים עילאיים שבעל החברה אינו יכול ואינו מסוגל לעמוד מולם וזאת במיוחד לאור ההכרות רבת השנים של בעל החברה עם הספק תפקידנו לנהל את המו"מ אל מול הספק (לנו אין הכרות עימו ואנו לא חייבים לו דבר, איתנו הוא אינו יכול לדבר אל ליבנו ו/או על הטיולים שערכנו עימו ביחד בסקי בשוויץ). כך יוצא לפעמים כי אם יש במחסני החברה מלאי בשווי של 1,000,000 ₪ הרי בהליך של מו"מ נכון ועקבי ניתן למחוק חובות של ספקים בסך של בין 2,000,000 ₪
ל - 4,000,000 ₪ כאר במקרה של פירוק באמצעות בית משפט מלאי בשווי של 1,000,000 ₪ ימכר לסטוקריסט (אדם המומחה ברכישת מלאים, בא מתוך המילה "סטוק") בסך 100,000 ₪ וזה במקרה הטוב. הליך סיום חייה של החברה בהליך שלא באמצעות בתי משפט יסתיים בצורה מהירה, חלקה וזולה. בין שאר התהליכים הללו אנו מבצעים:
• איסוף מלוא המסמכים הרלוונטיים.
• הצגת מספר אפשרויות לסגירת החברה בפני בעלי המניות.
• בחירת תהליך הסגירה האופטימאלי.
• השגת הסדרים בין בעלי המניות לבין עצמם.
• גביית חובות החברה מלקוחות חייבים.
• משא ומתן עם נושי החברה.
• תשלום החובות הפתוחים – במלואם, בחלקן או באמצעות השגת הסדרים כספיים כוללים.
• סגירת חובות החברה למול הבנקים.
• סגירת החברה למול רשויות המס.
שיטות העבודה שלנו כוללות מספר מרכיבים שהופכים את סגירת החברה ללא התערבותו של בית המשפט למהירה הרבה יותר מכל תהליך אחר, לאפקטיבית יותר וליעילה. תהליכים אלו נכונים הן עבור בעלי המניות של החברה, נושאי המשרה בחברה, מנהלי החברה, עובדי החברה, ספקי החברה ורשויות המס.
בתהליכים מתקדמים אלו של סגירת חברות ללא שימוש בבית המשפט אנו דואגים גם לשמירה על המוניטין של בעלי המניות בקרב בעלי המקצוע בענף בו הוא פועל. נקודה זאת חשובה ביותר לאור העובדה כי חלק מבעלי המניות שסגרו את החברה שלהם, ירצו בעתיד לפתוח עסקים באותו תחום או אותו ענף כך שיוכל להמשיך בפרנסתו.
משך התהליך של סגירת חברה שלא באמצעות בתי המשפט ומערכת ההוצאה לפועל הוא זניח לעומת הליכי הפירוק השונים על-פי חוק החברות בבתי משפט. השירות הייחודי הזה למשרדנו, מעניק ללקוחותינו הזדמנות מופלאה לסגור את החברה במינימום הוצאות, במקסימום יעילות ובתועלת עסקית לאורך זמן.
גם בתהליך זה של סגירת חברות ללא הליכים משפטיים, אנו מסייעים לבעלי המניות בחברה, לבעלי החברה ולחברה עצמה לסיים את כל חובותיהם למול רשויות המס.
על מנת להרחיב את היריעה ואת דרכי הפעולה מומלץ בחום לקורא את הספר "שיקום עסקים והבראת חברות".