למד להנהיג, למד לנהל

כושר המנהיגות כמו גם יכולת הניהול אינם מגיעים באופן טבעי לכל אחד. יש כאלה שפשוט נולדו עם תכונות אלו ויש כאלה, לעתים אף מנהלים ומנהיגים בפועל –שצריכים להשתפר. אך גם אלה וגם אלה חייבים, כל הזמן, להשקיע בלימוד ובשיפור היכולות שלהם.

 

זאת ועוד, כמות המידע בנושאי הניהול והמנהיגות – מכפילה את עצמה מדי שנה. תיאוריות חדשות, מחקרים חדשים, היבטים נוספים בתחומים שונים ומגוונים – כל אלה צצים חדשות לבקרים. מידע שהיה רלוונטי בנושא הניהול עד לפני שנה, הופך בתוך שלוש שנים ללא רלוונטי.

ניתן להשתתף בימי עיון של יום אחד, ישנן השתלמויות בנות מספר ימים או קורסים ארוכים של עשרות שעות – בכל הדרכה, קורס או סדנה, ניתן ללמוד דבר מה. רמת החדשנות הקיימת כיום במחקרים ובתזות שיש לאקדמיה להציע למנהלים היא פורצת גבולות. יש להתעדכן במאמרים מקצועיים ובפרסומים בנושאי הניהול השונים ומומלץ להיות מנוי על כתבי העת בהם הם מתפרסמים.

מאחר ולא קיים בנמצא אדם שנולד מושלם, היות ואין אדם שנולד כשהוא מצויד כבר בכל הידע ואין אף מנהל בעולם שיודע הכול, ועל כל נושא – החובה המוטלת על היזם או על המנהל היא להמשיך לצבור ידע, להמשיך ללמוד ולרכוש השכלה וידע נוספים – בעיקר בתחום בו ירצו להתמחות.

לעיתים, הידע המועיל ביותר והיָשים ביותר, מגיע דווקא דרך המשתתפים האחרים בקורס. בהחלט ניתן ללמוד לא רק ממאמרים, מהמרצים או מסרטי ההדרכה המוקרנים על המסך – אפשר, ואף רצוי, ללמוד גם מהחברים, העמיתים המשתתפים בקורס שהתקלות והקשיים איתם הם מתמודדים ביומיום זהים, לעיתים, לקשיים בהם אתה עלול להיתקל. אתה בהחלט עשוי להיעזר בדרכים היצירתיות שהם מצאו להתמודד עם אירועים בהם גם אתה נתקל. כלומר, לא רק המנחה או המרצה הם המוקדים לשיפור הידע אלא גם התלמידים האחרים הנמצאים בקורס, שמשתפים את הקהל במידע ובניסיון שצברו בעצמם.