מזונות

גביית חוב של מזונות היא פעולה חשובה מאוד בכל משרד עורכי-דין אבל עבור משרדינו, היא נעשית בצורה מקצועית ואנושית (אנושית בעיקר עבור הזוכה בתיק – בדרך כלל עבור בת הזוג).
חייב שמשתמט מחובותיו כאב לילדיו או כאדם שחייב על-פי צו של בית הדין לענייני משפחה או בית הדין הרבני לשלם מזונות לגרושתו – מוסיף חטא על פשע. פעמים רבות נוכחנו לדעת כי למרות רמת החיים הגבוהה של חייבים מסוג זה, הם מחליטים כי החוק הוא בגדר המלצה בלבד עבורם. בת זוגן לשעבר והילדים (שהם עדיין שלהם) מקבלים סכומי כסף נמוכים מאוד (ולעיתים שקלים בודדים – אם בכלל) בו בזמן שאותו חייב נוסע ברכב מפואר וממשיך לחיות ברמת עושר פיננסי גבוהה מאוד.

בסוג זה של חייבים ובסוג זה של חובות המחוקק כמעט ולא עשה שום פשרות. המחוקק מצא את הבעל שהתגרש מאשתו כמחויב לשלם לה ולילדיו את מלוא הסכום שנפסק למולו בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. ובכל זאת, מוצאים את עצמם האישה והילדים פעמים רבות נסמכים על המשפחה של האם במקרה הטוב או על הביטוח הלאומי במקרה הגרוע. במקום לקבל את סכום הכסף שנקצב לה, האם עם ילדיה יכולה להיות מושלכת לרחוב מהדירה או נשארת בלי חשמל ומים. וכל זאת כתוצאה מהעובדה כי הבעל החליט על דעת עצמו שלא לשלם מזונות.

משרדנו ערוך לתת פתרונות לבעלים שנדרשים לשלם מזונות אך מתחמקים מפעולה בסיסית ואנושית זאת. בדרך כלל משרדנו יפעיל חוקר פרטי שיעקוב אחרי דפוסי ההתנהגות של הבעל לשעבר. במקביל אנו אוספים חומר כלכלי, עסקי, מסחרי, ואישי אודות אדם זה.

המידע שיצטבר אצלנו יעובד בצורה מאוד זהירה על-ידי מספר אנשים במשרדינו, שמתורגלים לגבות חובות קשים ומורכבים מחייבים מקצועיים ועקשנים במיוחד.

לאחר ניתוח המידע והממצאים שהובאו, אפשר יהיה לקבוע טקטיקה בה ננקוט על-מנת לגבות את החוב כמו עיקולי צד ג´, צוות חיפוש, צווי מאסר, עיקולי משכורת, עיקול חשבון בנק, עיקול נכסים ספציפיים, עיקולי רכבים, עיקולי נדל"ן, עיקולי כלי טיס או שיט ועוד. מעבר לתפקיד המקצועי, אנו רואים בגבייה של מזונות יעד ואפילו שליחות.

משרדינו מצא את עצמו פעמים רבות מצליח בגביית מזונות היכן שרבים וטובים אחרים נכשלו רק בזכות יכולת ההתמדה והדבקות במשימה של צוות עורכי הדין ופקידי ההוצאה לפועל במשרד.