הכרזת פשיטת רגל

הכרזת פשיטת רגל משלב מתן צו הכינוס ועד לשלב הכרזת פשיטת הרגל מתחיל הליך של בירור חובות החייב, נכסיו, יכולתו הכלכלית והגורמים שהביאו לקריסתו הכלכלית. שלב זה, הינו השלב העיקרי והמשמעותי בהליך פשיטת הרגל לאור העובדה שבסופו של שלב זה יש לדון בשאלת הכרזת החייב פושט רגל והמשך הליכי פשיטת הרגל.

לפני הכרזת החייב כפושט רגל הוא מוזמן לחקירה הנקראת חקירת חייב, במשרדי הכנ"ר או במשרדי המנהל המיוחד שמונה בתיק. בנוסף, נדרש להמציא מסמכים ומידע שיאשרו את הקריסה הכלכלית ואת הצהרתו שקריסה זו אירעה בתום לב כתוצאה מניהול כושל או כשל לא צפוי. כמו כן, מתקיימות בעניינו של החייב אסיפת נושים במשרדי הכנ"ר אליהן מוזמנים הנושים אשר הגישות תביעת חוב ופרטו את היווצרות החוב בכדי להביע את עמדתם בשאלה האם להמשיך את הליך פשיטת הרגל.

לאחר הפעולות הללו החליט בית המשפט לתת צו פשיטת רגל לחייב, והכריז עליו כפושט רגל הוא ממנה נאמן לנכסיו וההליכים נמשכים לפי אותן הגבלות וחובות שהוטלו עליו עם מתן צו הכינוס. לאחר מתן צו פשיטת הרגל מתגבשת רשימת נושי החייב ומתבצעות פעולות נוספות כנגד החייב.

לאחר שהתגבשה רשימת נושי החייב וסכום חובו של החייב, בית המשפט רשאי לדרוש מהחייב להגיע להסדר עם נושיו. הליך זה נקראה הסדר נושים.

משרדנו מתמחה בכל הקשור לפשיטות רגל ויכול להעניק לך את השירות הטוב ביותר, אין זה משנה אם הינך נושה או חייב אנו נעניק לך ליווי מלא לכל אורך התהליך.

צור קשר עוד היום בטלפון 077-2308350