הגשת תביעות חוב

הגשת תביעות חוב לאחר קבלת צו הכינוס, נדרשים נושי החייב להגיש תביעת חוב הכוללת את פרטי הנושה, סכום החוב ותצהיר חתום ומאומת ע"י עורך דין. בתביעה זו הנושים צריכים להוכיח את היווצרות החוב של החייב כלפיהם.

את תביעת החוב ניתן להגיש למשרדי הכנ"ר תוך 6 חודשים מיום מתן צו הכינוס וזאת על מנת לגבש את מצבת החובות של החייב. טופס תביעת חוב (טופס 21) צריך להכיל בתוכו את כל המסמכים הרלוונטיים להוכחת החוב של החייב כלפי הנושה כגון: שקים חוזרים, כרטסת הנהלת חשבונות וכו'.

במידה והנושה איחר להגיש את תביעת החוב במועדה עליו להגיש בקשה נוספת בנוסף לתביעת החוב הנקראת בקשה להארכת מועד להגשת תביעת חוב. בבקשה זו צריכה להכיל נימוקים מיוחדים להצדקת איחור הגשת טופס תביעת החוב. בדיקת תביעת החוב מתבצעת ע"י המנהל המיוחד שמינה בית המשפט או ע"י הנאמן שמשמש לצורך העניין כמעין ערכאה שיפוטית הבוחנת את כל הראיות שברשותה ונותנת הכרעה לפיהן. הכנ"ר רשאי לא לקבל את תביעת החוב ובכך נמחק חובו של החייב כלפי הנושה.

משרדנו מתמחה בכל הקשור לפשיטות רגל ויכול להעניק לך את השירות הטוב ביותר, אין זה משנה אם הינך נושה או חייב אנו נעניק לך ליווי מלא לכל אורך התהליך.

צור קשר עוד היום בטלפון 077-2308350